Uroczystości Bożego Ciała

Boże Ciało, święto katolickie, obchodzone w czwartek po oktawie Zesłania Ducha ŁŚwiętego, ku czci Najświętszego Sakramentu. W Polsce po raz pierwszy świętowane w 1320r. w diecezji krakowskiej na polecenie bp Nankiera. Uroczystość kończy procesja do 4 ołtarzy z Hostią niesioną w monstrancji, którą na zakończenie udzielane jest błogosławieństwo na 4 strony świata.

W czwartek 19 czerwca obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało. Choć świadomość niezwykłego cudu przemiany konsekrowanego chleba i wina w rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa towarzyszyła wiernym od początku chrześcijaństwa, jednak trzeba było czekać aż dziesięć stuleci zanim zewnętrzne przejawy tego kultu powstały i zadomowiły się w Kościele katolickim. Udział w Procesji Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem naszej wiary i uwielbieniem Chrystusa Eucharystycznego.

W naszym kościele odbyła się Msza ŁŚwięta i procesja do 4. ołtarzy, które przygotowali:

I – na parkingu przed kościołem – młodzież

II – przy kapliczce u P. Matusików – rodziny

III – przy figurze św. Floriana – straż

IV – przy figurze Serca Pana Jezusa – matki

W procesji uczestniczyły dzieci sypiące kwiaty, asysta kościelna, straż, parafianie niosący feretrony i licznie zgromadzeni wierni.