Eucharystia
Namaszczenie

I Niedziela Adwentu

27 listopada 2022

1.W okresie Adwentu każdego dnia będziemy odprawiać RORATY,  czyli Mszę św. ku czci Matki Bożej :  w niedzielę o godz. 7.30, a w dni powszednie rano o godz. 7.00. Sobota o godz. 7.30. Zachęcam do licznego udziału wszystkich, którym czas na to pozwala.

2.W liturgii wspominamy:

- w środę święto św. Andrzeja, apostoła

- w sobotę św. Franciszka Ksawerego, kapłana

- w niedzielę św. Barbary, patronki górników.

3.Świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, oraz poświęcone opłatki są do nabycia w zakrystii. Kupiona świeca w każdym roku ma swoją wymowę, bo w ten sposób włączamy się w charytatywną pomoc dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole mówi o naszej solidarności z biedniejszymi.

4.W I piątek spowiedź św. rano przed mszą św. i popołudniu od godz. 16.15. Chorych odwiedzę w piątek od godz. 8.30. Adresy proszę zgłaszać w zakrystii.

5.Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

6.Wszystkim życzę dobrego przeżywania okresu Adwentu. Z Maryją oczekujmy na Boże Narodzenie. Solenizantom życzę opieki patronów. Szczęść Boże.

CZYTANIE NA DZIŚ